Kredyt hipoteczny Warszawa – wszystko co należy wiedzieć

Kredyty hipoteczne w Warszawie dają możliwość posiadania własnego mieszkania, a w konsekwencji poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Zakup własnych czterech kątów wymaga jednak dużego wkładu finansowego, stąd warto zapoznać się z ofertą kredytów hipotecznych.

Rynek nieruchomości różni się znacznie w zależności od regionu. Ceny mieszkań w Warszawie różnią się od cen w innych, dużych miastach w Polsce. Jeszcze inne ceny za metr kwadratowy obowiązują w małych miasteczkach czy wsiach. Od obowiązujących na rynku cen zależy więc ostateczna cena mieszania, co przekłada się bezpośrednio na wielkość kredytu hipotecznego. Średnia cena za metr kwadratowy w Warszawie to od 7000 do 9000 zł.

Kredyt hipoteczny – czym się charakteryzuje?

Kredyt hipoteczny nazywany jest również kredytem mieszkaniowym. To długoterminowy kredyt udzielany na zakup konkretnej nieruchomości. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka, wpisana do księgi wieczystej na rzecz banku. Kredyt udzielany jest zarówno na zakup, jak i na budowę nieruchomości. 

Kredyt na mieszkanie w Warszawie

Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu? Nie wiesz jak zabrać się za wnioskowanie o kredyt hipoteczny? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura doradztwa kredytowego AF Finance. Pod frazą „kredyt hipoteczny Warszawa” znajdziesz profesjonalną pomoc, która pozwoli Ci na zakup wymarzonego lokum. Nie szukaj doradcy kredytowego w Warszawie na oślep – skorzystaj ze sprawdzonej oferty AF Finance.

Kredyt hipoteczny Warszawa – czego potrzebujesz aby go otrzymać?

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, należy liczyć się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności. To standardowe procedury, które pozwolą zweryfikować sytuację finansową pożyczkobiorcy.

Weryfikacja zdolności kredytowej

To pierwszy etap, od którego zależy powodzenie całego procesu uzyskania kredytu hipotecznego. Taką analizę warto też przeprowadzić samodzielnie, jeszcze przed wyborem nieruchomości. Pomocne mogą okazać się popularne kalkulatory, jednak bazują one na bardzo prostych algorytmach i podają jedynie przybliżone wyniki. Na tym etapie warto skorzystać z usług doradcy ds. kredytów.

Wybór najlepszej oferty kredytowej

Na rynku działają setki banków i instytucji finansowych, które udzielają kredytów mieszkaniowych. Wszystkie posiadają indywidualną ofertę kredytową i mają różne wymagania względem kredytobiorcy. Trzeba dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać jeden lub kilka banków, w których chcemy wnioskować o kredyt. 

Kompletowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku

Dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku jest naprawdę sporo. Lista może różnić się w zależności od banku, jednak na pewno potrzebne będą: 

– dowód osobisty, 
– inny dokument potwierdzający tożsamość, 
– dokumenty potwierdzające stan majątkowy (rozdzielność majątkowa, rozwód etc,
– zaświadczenia o formie zatrudnienia i zarobkach, 
– wyciągi z rachunków bankowych,
– inne dokumenty dochodowe w zależności od sytuacji (deklaracje podatkowe, wpisy do ewidencji gospodarczej itp.),
– dokumenty dotyczące innych zobowiązań kredytowych (zaświadczenia o obsłudze lub spłacie kredytów, umowy kredytowe).
Dodatkowo oczywiście wypełnić należy wniosek kredytowy, indywidualny dla każdego banku.

Kredyt na mieszkanie w Warszawie
 

Proces analizy kredytowej banku

Na ten etap składa się wiele czynności, jakie bank wykonuje podczas weryfikacji wniosku. Jest to między innymi analiza scoringowa, podczas której klient otrzymuje od banku określoną ilość punktów. Bank analizuje również prawnie treść złożonych dokumentów, dokładnie weryfikuje historię zobowiązań oraz dokonuje analizy ekonomicznej i finansowej wnioskującego. Następnie weryfikowana jest wartość nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem banku. Po zakończeniu procesu analizy bank wydaje decyzję kredytową oraz przedstawia projekt umowy. 

Podpisanie umowy kredytowej oraz umowy przeniesienia własności

Ostatnim krokiem jest oczywiście podpisanie umowy kredytowej oraz zawarcie umowy przeniesienia własności. Po dokonaniu niezbędnych formalności nastąpi uruchomienie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Warszawie, tak jak w każdym innym miejscu, jest procesem wymagającym dobrego przygotowania i cierpliwości. Przystępując do rozpoczęcia procedury uzyskania takiego kredytu, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, jakim jest doradca ds. kredytów hipotecznych. Doradca kredytowy posiada dużą wiedzę i doświadczenie, a więc pomoże jak najlepiej przygotować się do złożenia wniosku. W kompetencji doradcy leży również analiza zdolności kredytowej klienta, wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej oraz pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Nikt nie oceniał)
Loading...

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*